Повернутися до звичайного режиму

"Беруть її за груди і фотографуються",- скульптор

Наша творча група побувала у селі Панасівка в гостях у Валерія Єрмакова. Чоловік розповів нам багато цікавого про своє життя, сім'ю та хобі, якому після виходу на пенсію присвячує увесь вільний час.
/Files/images/Бехтер Блоги.jpgЩе у молодості він виявив в собі творчий талант, але обрав друге заняття.
– По спеціальності я механік. Все життя пропрацював конструктором спочатку у Росії на різних, в тому числі і військових, заводах, а потім у Полтаві на алмазному та стекольному. Як отдушину у роботі мав творче хобі. Малював картини, іноді із гіпсу робив скульптури. Три роки тому із Полтави ми переїхали в це село. І потягло мене на величні, монументальні речі,– пояснює Валерій Миколайович.
Чоловік виготовляє скульптури переважно з пінопласту. Також має кілька скульптур із бетону та гіпсу. Працює із пінопластом звичайним кухонним ножем.
– Кожну деталь маю вирізати. Потім склеюю між собою А ще ж потрібно і всю фігуру покрити клеєм, бо фарба роз’їдає пінопласт, – пояснює.
Над однією скульптурою працює по кілька місяців. «Лісовика» робив цілий рік. У роботі чоловік використовує клей «Дракон». Коли клей висохне, то скульптуру покриває емаллю. Виносить на вулицю й виставляє вздовж дороги. Кожну деталь проробляє. У Лісовика навіть вени видуваються із тіла і видно, що вони синювато-зелені.
Також чоловік розповів нам про своє ще одне захоплення-малювання картин. В його будинку всі стіни обвішані дуже яскравими і різнобарвними картинами. Деякі з них мене надзвичайно захопили.
Майстернею для виготовлення скульптур чоловікові служить веранда. Зараз Валерій Єрмаков працює над новою скульптурою. Він планує зробити Вакулу за твором Миколи Гоголя.
– Чи хто їде по дорозі, чи грибники буває до села приб’ються, то обов’язково зупиняються біля скульптур і з ними фотографуються, – каже. –Найбільше люблять фотографуватися із Лісовиком та Мавкою. З нею більше чоловіки позують. Беруть її за груди й фотографуються, а жінки збоку стоять і сміються із них. Скульптури на вулиці знаходяться до пізньої осені. На зиму їх чоловік забирає до хати. Продавати не збирається. Каже, такі скульптури мають знаходитися на природі, а не десь за високими заборами припадати пилякою.

/Files/images/Панасівка-1.jpg/Files/images/Панасівка-2.jpg/Files/images/панасівка.jpg/Files/images/Панасівка-5.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1248

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.