«Підводні камені» обіцянок ВНЗ

Надія ЮРОВА

Проблема вступу у вузи хвилює тисячі випускників шкіл. Продивляючись сторінки офіційних сайтів ВНЗ, можна прочитати цікаву фразу: «Гарантуємо працевлаштування випускників» у найпрестижніших фірмах України та, навіть, за кордоном. Зокрема, один з університетів Полтавщини теж дає таку обіцянку.


Вчора я спілкувалася із хлопцем, котрий у минулому році закінчив вуз у Полтаві.

Ігор розповів усю правду про те, як «дбайливий» інститут працевлаштовує своїх випускників. Коли юнак почав навчатися на 5-му курсі денного відділення на бюджеті, в деканаті повідомили, що хлопець та його однокурсники самостійно повинні працевлаштуватись. Інакше їх не допустять до захисту дипломної роботи і навчання на 5 курсі виявиться даремною тратою часу.

Юнак був вражений таким відношенням рідного вузу до своїх студентів, але не опустив рук і розпочав пошуки.

Ігор звертався до роботодавців, але чув однакові відповіді, на кшталт: «У Вас немає досвіду», «немає вільних місць», «ваш інститут не надає належної практики». Або пропонували роботу нелегально чи за 2000 гривень. Дві тисячі?! Студенту, який належно навчався, не спав ночами, вкладав стільки зусиль у рідний інститут? А жити на що?

Нагадаю, що в Радянському Союзі ситуація з влаштуванням на роботу була набагато простішою, адже фірми-роботодавці були державними. А зараз через приватизацією підприємств та прогалини у законодавстві випускники вузів стають заручниками чиїхось недоробок.

Шановні абітурієнти, вибір за Вами, але думайте перед тим, як обрати вуз навчання і, зрештою, своє майбутнє.
Кiлькiсть переглядiв: 105

Коментарi

  • Сергій

    2013-05-28 21:03:38

    Дуже правильна стаття,але нажаль такий безлад і є(((Ну також проблема ще в тому влада не хоче заставляти роботодавців надавати місця для абітурієнтів,ну і студенти також думають що після одержання диплому спеціаліста,вони будуть начальниками і заробляти велику заробітну плату,але це ж також не можливо!І ще що погано зроблено у вузах на бакалавра мало бютжетних місць виділяють,а на спеціаліста і магістра більше,щоб потім всі шукали працевлаштування,бо це для держави вигідно......

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.