В регіон переїхали більше 1000 осіб із зони АТО, що втратили працездатність

Нещодавно провели семінар-нараду із фахівцями з охорони праці підприємств Миргорода та Миргородського району, а також із головами профспілкових комітетів Миргородщини.

– Семінари, котрі проводяться фондом, стали вже доброю традицією. І , звичайно, по завершенню року, ми підводимо підсумки роботи. За 2014 рік проведено 40 перевірок стану охорони праці у страхувальників, з них 37 планових, 3-позапланових. Кількість порушень, вказаних у поданнях – 571. На підприємствах АПК за 12 місяців 2014 року проведено 12 перевірок. Кількість порушень згідно подань, що видані – 155. За результатами всіх перевірок страховим експертом з охорони праці проведено консультації посадовим особам страхувальників по порядку усунення недоліків та порушень, що були виявлення по окремих питаннях в галузі охорони праці, – пояснив Едуард Івашина, начальник відділення Фонду ВД ССНВ у Миргородському районі

/Files/images/Гичкаленко.jpg Далі слово надають головному державному інспектору Теруправління Держгірпромнагляду у Полтавській області Олександру Силенку, котрий розповів про співпрацю із підприємствами різної форми власності.

По питанню охорони праці в сільськогосподарських підприємствах Миргородського району та відносно ситуації із укладанням колективних договорів виступила голова профспілки працівників АПК Лідія Ребрик.

Далі Лідія Ребрик познайомила присутніх із змістом регіональної галузевої угоди між департаментом агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації та Полтавської обласної організації профспілки АПК.

Досвідом профілактичної роботи у сфері охорони праці із присутніми поділився Василь Юрченко, інспектор із охорони праці ПАТ «Миргородський завод мінеральних вод» поділився Василь Юрченко.

Страховий експерт Ігор Музальов розповів про роботу відділення фонду соціального страхування від нещасних випадків , про аналіз виробничого травматизму та забезпечення безпечного проведення весняно-польових робіт

Пояснив, що у 2014 році трапилося 5 нещасних випадків на виробництві.

Скажімо, чоловікові залишається 3 місяці до пенсії і він отримує травму ,при чому досить серйозну травму ока. На сьогоднішній день йому встановили 3 групу інвалідності і 45 відсотків не працездатності.

На «Армапромі» був такий випадок. Столяр виконував роботу по розпилюванню дерева і свідомо заблокував засоби захисту, які були на станку. Тобто він просто взяв пелюстки зібрав і заблокував аби було видно інструмент . Коли він обробляв заготовку , то ріжуча частина інструменту вибиває сучок. Людина, котра штовхає заготовку, по інерції втрачає рівновагу і рухається за напрямленням інструменту і отримує травму великого пальця руки.

Інший випадок. Рятувальник вирішив допомогти своєму колезі ,який займався посадкою та висадкою пасажирів із плавзасобів. І вийшло так, що коли він йшов по пірсу, то послизнувся і по інерції почав падати. У цей час одна нога іде в сторону огорожі, а він сам падає у воду. І як наслідок перелом ноги.

По закінченні семінару провели церемонію нагородження кращих фахівців Миргородщини з охорони праці за підсумками 2014 року. Їм вручили грамоти та пам’ятні сувеніри й премії.

Серед нагороджених Світлана Берук, інженер із охорони праці Миргородського художньо-промислового коледжу Полтавського Національного технічного університету ; Василь Юрченко, інспектор із охорони праці ПАТ «Миргородський завод мінеральних вод»; Андрій Денисов, інспектор із хорони праці ДП ДГ ім. Декабристів.

Потім Едуард Івашина дав невеличке інтерв’ю нашим кореспондентам.

Розповів, що у фонд звернулися 160 переселенців зі східних територій України. Це або інваліди праці, або особи, що втратили професійну працездатність. В основному це шахтарі, хоч є серед них і металурги, і люди інших професій. Суми виплат у них досить пристойні. Тому, звичайно, це навантаження лягає на Миргородське відділення фонду.І головне, це успішне проходження даних коштів по лінії Держказначейства.

Також пояснив, що у зв'язку із введенням у дію "Закону про загальнообов'язкове соціальне страхування", котрий прийнятий у грудні 2014 р., передбачається значне зменшення виплат при травмах та каліцтвах на виробництві всім категоріям працівників. Це спричинено тяжким фінансовим станом у державі і в фонді , бо надходження з підприємств, що розташовані у зоні АТО припинилися. А інваліди та особи , що втратили професійну працездатність, переїхали в інші області і по закону мають отримувати відповідні виплати.

Лише по Полтавській області на сьогодні зареєструвалися 1034 інвалідів та осіб, що втратили професійну працездатність.

/Files/images/fond/Фонд-3.jpg/Files/images/fond/фонд-1.jpg/Files/images/fond/Фонд.jpg/Files/images/fond/фонд-4.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 159

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.