На Святого Миколая передбачали своє майбутнє
Цієї п’ятниці у Миргородській середній школі № 1 ім. Панаса Мирного для учнів початкових класів організували святкове дійство. До них із привітаннями та подарунками завітав Святий Миколай.
До речі, мало хто задумується, чому та звідки пішло це свято.
Усе життя св. Миколая – це нескінченні благодіяння і чудеса, подані стражденному людству. Він покровитель землеробства і скотарства, господар земних вод,
заступник від бід і напастей, помічник у найважчих справах і обставинах. Він швидко з’являється скрізь, де потрібна його допомога. З поміж великих святих угодників Божих святитель Миколай Чудотворець користується особливою любов’ю нашого народу.
І нині він приходить до тих, хто кличе його допомогти і заступити від біди.
За переказами, святий Миколай народився у другій половині III століття у місті Патара у провінції Лікія (історична область в Малій Азії) у сім’ї благочестивих батьків. До глибокої старості вони не мали дітей і в безперервній молитві просили Всевишнього дати їм сина, обіцяючи присвятити його служінню Богу. Молитва їх була почута: народився син, який при хрещенні отримав ім’я Микола, що значить грецькою «переможець народів».
Юнак виховувався під керівництвом свого дядька – місцевого єпископа. В якості покликання Микола обрав служіння Богові. Пройшовши шлях від молодшого церковного служителя до архієрея, він став архієпископом міста Мири Лікійські.
Микола відрізнявся любов’ю і співчуттям до людей, допомагав убогим і знедоленим, роздаючи майже всі гроші, що отримував. Собі він залишав тільки найнеобхідніше.
Помер Святий Миколай у 345 році. Після смерті, мощі Миколая Чудотворця стали рясно виділяти цілюще миро, що ще більше прославило його. Миколая Чудотворця вважають найближчим до Бога святим. Він посередник між Богом і людьми. Також на Зимового Миколая люди примічали погоду.
Між іншим із 19 грудня пов’язано безліч прикмет, за якими можна судити про майбутню зиму і погоду в наступному році.
Якщо на Миколая день холодний і ясний – бути урожайному року.
Якщо на Миколая сніг лежить – до швидкої відлиги.
Якщо на Миколая день теплий видався – чекай суворих морозів.
Як на Миколая впаде великий іній – на гарний врожай хліба.
Як на Миколая морозяний день – на уроду хліба й городини.
Як на Миколая піде дощ, то врожай на озимину.
Який день на Миколая Зимового, такий і на Миколая Весняного.
Детальніше про святкування дня Святого Миколая у 1 школі дивіться у нашому відео матеріалі.
Святий Миколай у гостях в учнів 1 школи
Коментарi